اگر رطوبت هوا باعث می شود که موهای شما فر و وز کرده به نظر برسد بهترین مدل مو برای شما مدل لیر (Layer) یا مدل لایه لایه است که در اندازه های متفاوت کوتاه و بلند و در مدلهای فانتزی در سراسر دنیا باب شده است. این مدل مخصوصا برای آنهایی که موهای کم پشت یا نازک دارند مناسب تر است. زیرا باعث می شود که موهایتان پرحجم تر و الیاف مو ها درشت تر به نظر برسند بنابراین از وارفتگی و شل و ول شدن مو حتی در هوای مرطوب تا حد قابل توجهی جلوگیری می کند.

 - برای اینکه اثر رطوبت هوا را تا حد ممکن کاهش بدهید همچنین می توانید از فراورده های آرایشی مانند ژل و موس حجم دهنده به اندازه ی لازم ( نه بیش از حد و به مقدار زیاد زیرا نتیجه ی عکس می دهد) استفاده کنید. همچنین می توانید از اسپری های حجم دهنده ی سبک استفاده کنید و آنها را فقط در قسمتهای ریشه ی مو بکار ببرید و ساقه های مو را به حال خود رها کنید. همچنین می توانید از حرارت کم سشوار برای حجم دادن به ریشه های مو استفاده کنید و از آن برای ساقه ها ی مو استفاده نکنید. ابزار ویو نیز به زیبایی موهای وز کرده می افزاید و به مو فرم شکیلی می دهد.                                       

به آنهایی که موهای مجعد و فرفری ضخیم دارند و رطوبت هوا باعث وز بیشتر می شود توصیه می شود در صورت امکان مدل های بلند مو را برای خودشان انتخاب کنند. مدل لیر فانتزی بلند که خورد شدن مو در آن با فاصله های کم و نزدیک به لایه های بلند ایجاد می شود مدل مناسبی برای این دسته افراد است زیرا سنگینی طول مو باعث صاف شدن حلقه های مو در طول ساقه ی مو بطور طبیعی می شود و از وز کردن بیشتر مو در آب و هوای مرطوب تا حدی جلوگیری می کند و مانع می شود که موها بصورت یک تکه ی ضخیم و خشن به نظر برسند.

- همچنین می توانید از محصولات آرایش و بهداشتی مو که ضد فر می باشد یعنی در مقابل رطوبت هوا ایجاد مقاومت می کنند و بر روی آنها عبارت anti-frizz یا humidity-resistant hair care products درج شده است استفاده کنید. این محصولات حاوی سلیسیوم (Silicon) هستند و به شما در نگهداری و داشتن موهای شفاف که در مقابل رطوبت مقاوم شده اند کمک می کند.

بنابراین هرگز اجاره ندهید که گرما و رطوبت مانع شوند که شما همیشه خانمی شیک و باسلیقه و مد روز به نظر برسید.

با انتخاب مناسب پیرایش موی سر (کوتاهی های مناسب) و با توجه به بافت و حالت طبیعی مو و انتخاب مناسب منطبق با حالت طبیعی موی سر (انواع شنیونها ، میزانپلی ها و براشینگها) می توانید موهایی باشکوه و جذاب در هر شرایط آب و هوایی داشته باشید.

پس بطور خلاصه موارد ذکر شده را دسته بندی می کنیم:

1-      مدل کوتاهی مناسب مانند لیر را انتخاب مب کنیم.

2-      در ماههایی که رطوبت هوا زیاد است سعی می کنیم موهای بلند تری داشته باشیم زیرا افزایش وزن مو از فز و وز کردن و پف کردن مو بطور طبیعی تا حد زیادی جلوگیر یمی کند.

3-      از محصولات آرایشی مقاوم در برابر رطوبت و ضد وزی و پف مو استفاده می کنیم. این مواد می تواند از شامپو تا اسپری مو باشد4-      اگر کم حوصله هستید می توانید موهای خود را دم اسبی یا مدل گوجه ای (دم خرگوشی) یا از انواع بافتها که تنوع آن زیاد است استفاده کنید.

5-      می توانید از روغن نارگیل یا ژلهای بدون الکل استفاده کنید. مقدار کمی از آن را بر روی نوک انگشتانتان بمالید و در لابلای موهایتان بکشید. (از مالیده شدن به ریشه ی مو اجتناب کنید زیرا موها را می خواباند). برای موهای بلند بسیار مناسب و پاسخگو است.

6-      می توانید از موسهای ضد هیدات در زیر موهایتان استفاده کنید و بر روی موها از یک نوع اسپری ضد رطوبت سبک استفاده کنید.همچنین می توانید بعد از حمام در حالی که هنوز موها نم دار هستند مقدار کمی هیر کاندیشن ( لطفا از نوع خوب و با مارک معروف ) را بر روی نوک انگشتانتان بمالید و به آرامی آن را بر روی ساقه های مو بکشید. می بینید که به آرامی حلقه ها و وز مو ناپدید می شود و موها فرم صاف به خود می گیرند. مراقب باشید تا هرگز ماده ی نرم کننده ی موی سر به ریشه ی موها نرسد.

7-      اگر واقعا از انجام این امور ناتوان و حوصله ی انجام آن را ندارید می توانید جهت خلاص شدن از فر و وز ناشی از آن نزد یک آرایشگر متخصص بروید. امروزه صاف و فر دائم با مواد بسیار عالی انجام می شود که نتیجه بسیار رضایت بخش است

8-      آخرین پیشنهاد: می توانید از یک روسری مناسب همرنگ لباس و بسیار شیک هنگام خروج از خانه استفاده کنید که بسیار باصرفه است و نیاز شما را از مواد آرایشی کمتر می کند و به چهره ی شما در هر مکانی متنانت و وقار می بخشد.
/ 0 نظر / 16 بازدید