استفاده از لوازم آرایشی تقلبی باعث بروز حساسیت‌های پوستی می‌شود که معمولا به صورت خارش، کهیر و آکنه بر روی صورت تظاهر می‌کند. تشخیص لوازم آرایشی تقلبی از غیرتقلبی، گاهی آنقدر دشوار است که حتی کارشناسان و متخصصان لوازم آرایش هم قادر به درک آن نیستند. با این حساب، بهترین و مطمئن‌ترین راه برای خرید لوازم آرایش این است که از نمایندگی‌های مجاز شرکت‌ها خریداری کنید تا از سلامت آن مطمئن باشید.
افراط در استفاده از لوازم آرایشی منجر به لطمه خورد ن زیبایی و سلامت پوست، چشم و لب می‌شود.

مثلا استفاده زیاد از ریمل در طولانی مدت باعث ریزش مژه شده و افراط در مصرف روژ لب باعث نازک شدن و ترک خوردن پوست لب می‌شود. مصرف افراطی کرم‌پودرها نیز به مرور زمان باعث بسته‌شدن منافذ پوست شده و در نهایت منجر به ایجاد جوش‌ها و آکنه‌های پوستی می‌شود.
آرایش چهره تنها برای رنگ بخشیدن به چهره و جلوه دادن به اجزای صورت نیست. گاهی محصولات آرایشی دارای موادی هستند که باعث رفع چروک‌های سطحی پوست می‌شود. مثلا موادی مانند عصاره چای ‌سبز و جین‌سینگ که خاصیت ضد رادیکال آزاد دارند و در عین حال باعث آراستگی بیشتر می‌شوند، قادرند کمبودهای پوست را جبران کنند.

.

بهتر است آرایش چهره‌تان را با متغیرهایی نظیر فصل، سال، نوع مراسمی که در آن شرکت می‌کنید، سن خودتان و متغیرهایی از این قبیل، متناسب کنید. مثلا در فصل زمستان، استفاده از سایه‌هایی به رنگ سبز و آبی و زرشکی مناسب‌تر است و همراه با این سایه‌ها، اگر از روژ لب‌های همرنگ لب و متمایل به نارنجی استفاده کنید، هماهنگی بیشتری به وجود می‌آید.
بعضی خانم‌ها از بزرگ بودن لب‌هایشان گله دارند و بعضی‌ها دقیقا برعکس. استفاده از روژ لب‌های تیره و مات، لب را کوچک‌تر از حد معمول نمایان می‌کند و استفاده از روژ لب‌های براق و اکلیلی، دقیقا برعکس.

به همین ترتیب، سایه‌های تیره و براق قادرند چشم‌ها را کوچک‌تر از حد معمول نمایان ‌کنند و سایه‌های روشن و مات، دقیقا برعکس.
آرایش را می‌شود - و بهتر است که - با نوع پوششتان هماهنگ کنید. اگر رنگ غالب لباستان را به مقدار کمی در سایه‌تان استفاده کنید، هماهنگی خوبی به وجود خواهید آورد.
در بیشتر لوازم آرایشی مخصوص سنین بالا از موادی مثل عصاره چای سفید استفاده می‌شود. چای سفید که در گذشته مورد مصرف زیاد امپراتوری چین بوده، خواص آنتی‌اکسیدان دارد و مانع تاثیر رادیکال‌های آزاد بر روی پوست می‌شود و به این ترتیب از ظهور علایم پیری در پوست جلوگیری می‌کند.

 


برای تامین زیبایی و در عین حال، برای حفظ رنگ طبیعی چهره‌تان بهتر است تنها از محصولات تقویتی و محافظ در برابر نور خورشید و آلودگی‌های هوا استفاده کنید.
این محصولات علاوه بر اینکه فاقد رنگ‌های شیمیایی‌اند، دارای ویتامین هایی هستند که باعث رشد مو و شفاف شدن پوست می‌شود. از این نوع محصولات می‌توان محلول‌های تقویت کننده مژه را مثال زد که موجب تغذیه و تقویت سلول‌های مژه‌ساز شده و برای تقویت ابرو نیز موثر است. 

/ 0 نظر / 18 بازدید