بیشتر روان‌شناسان و جامعه‌شناسان نیز بر این باورند که افزایش شدت و غلظت آرایش در نوجوانان، ریشه‌اش در کاهش اعتماد به نفس و افزایش آشفتگی‌های روحی است.
-2 در بیشتر نقاط دنیا مرسوم است که شدت آرایش را با افزایش سن، بیشتر می‌کنند تا کاستی‌های زیبایی جبران شود.

 

به همین خاطر، آرایش سنین مختلف با هم متفاوت است و بسیاری از شرکت‌های مطرح تولید لوازم آرایش نیز محصولاتشان را برای سنین مختلف، به شیوه‌ها و سبک‌های مختلفی طراحی و تولید می‌کنند. معمولا برای سنین پایین‌تر، از رنگ‌های ملایم و محصولات طبیعی و گیاهی استفاده می‌شود و برای سنین بالاتر، از رنگ‌های تیره‌تر و آرایش غلیظ‌تر.
-3 آنهایی که پوستی روشن و شفاف دارند، بهتر است از روژ گونه‌هایی در طیف گلبهی، نارنجی، صورتی و از روژ لب‌هایی همرنگ با روژگونه‌شان استفاده کنند. استفاده از کرم پودرهایی به رنگ کرم و کرم‌روشن در این افراد نیز باعث می‌شود رنگ آرایش تفاوت زیادی با رنگ پوست نداشته باشد. این پوست‌ها معمولا نسبت به پوست‌های دیگر حساس‌ترند و بهتر است کرم‌پودرهای مصرفی‌شان شامل ضدآفتاب هم باشد.


-4 آنهایی که پوستی مابین سفید و برنزه دارند، بهتر است از کرم‌پودرهای بژرنگ و یا کرم متمایل به طلایی استفاده کنند. روژگونه‌های کرم‌ متمایل به قهوه‌ای و گلبهی تیره با رنگ این پوست‌ها هماهنگی بیشتری دارد. پوست‌های برنزه را هم بهتر است با لوازم آرایشی براق و طلایی بیارایید تا برنزه بودن پوست نمایان‌تر شود. صاحبان این پوست ها بهتر است از کرم‌پودرهای بژ تیره استفاده کنند تا هیچوقت صورتشان دو رنگ نشود. روژگونه‌های تیره مثل صورتی تیره و آجری با رنگ این پوست‌ها هماهنگ‌تر است.

.


-5 آنهایی که پوستشان تیره است، ترجیحا باید از کرم‌پودرهای برنزه و سایه و روژگونه‌هایی در تونالیته قهوه‌ای استفاده کنند تا تضاد چندانی با رنگ چهره‌‌شان نداشته باشد.
-6 آنهایی که پوستشان حساس‌تر است، باید در انتخاب لوازم آرایش دقت بیشتری به خرج دهند. احساس کشیدگی، برافروختگی، سوزش و قرمزی از ویژگی‌ها و گرفتاری‌های این پوست‌ها پس از آرایش است. پوست‌های حساس معمولا به طور طبیعی بسیار زیبا و دلنشین هستند ولی اگر می‌خواهید آرایشی داشته ‌باشید، توصیه می‌کنیم محور انتخابی‌تان روی لوازم آرایشی با ترکیبی گیاهی باشد. سوفورین گیاهی موجود در لوازم آرایشی باعث کاهش التهاب پوست می‌شود و از قرمزی و خارش آن جلوگیری می‌کند.

اگر پوست‌تان حساس است، حتما به مواد تشکیل دهنده لوازم آرایشی دقت کنید. از کرم پودرهایی که حاوی مرطوب کننده هستند، استفاده کنید و شدیدا از محصولات آرایشی که در ترکیباتشان ضدچروک هست، پرهیز کنید زیرا برافروختگی پوست‌تان را چند برابر می‌کند.
-7 اگر پوست‌تان خشک است، ترجیحا از مواد آرایشی تغذیه کننده پوست استفاده کنید. بهترین تغذیه آرایشی برای پوست‌های خشک، شیر اولئوزوم گیاهی است و ویتامین‌هایی مثل A - F که برای بازسازی اتصالات بین سلولی بسیار مفیدند. استفاده از کرم پودرهایی که شامل این مواد هستند، برای پوست‌های خشک توصیه می‌شود.

 


-8 اگر پوست‌تان چرب است، ترجیحا از کرم پودرهای مات استفاده کنید تا از براقی پوست‌تان بکاهند. پوست‌های چرب نیاز به ماده‌ای برای کنترل چربی پوست دارند. فلاونوئید گیاهی موجود در کرم پودرها باعث می‌شود که به طور عمقی ترشح چربی پوست‌تان کنترل شود.

/ 0 نظر / 13 بازدید