این زن که در آستانه پنجاه سالگی است باعناوینی چون "شاهزاده خانم گازی " و" ژاندارک اوکراین " موهای لانه کبوتریش را بدست خود می بافد طراح اصلی لباسهای متنوعش بحساب میآید اما همیشه با موجی ازانتقادات روبرو ست که براساس آن متهم است به این مطلب که تلاش میکند ازاین طریق سیاسیونی چون "پوتین " را بسوی خود جلب نماید.

"یولیا تیموشنکو" نخست وزیر اوکراین در میان 172 سیاستمدار جهان با بالاترین جذابیت ظاهری مکان نخست را به خود اختصاص داد. رده بندی توسط سازمان Hottest Heads of State انجام شده است.
نخست وزیر پرجنب و جوش اوکراین درحالی در سن 49 سالگی به این عنوان دست پیدا کرد که تاکنون دو بار تمام تلاشش را برای کسب عنوان مذکور کرده بود اما موفق نشده بود.
اما ظاهرا آغاز دهه پنجم زندگیش بااین خبر شاهد تحولاتی توام با آنچه برایش تاکنون سعی نموده خواهد بود.
او که با دو عنوان " شاهزاده خانم گازی " و "ژاندارک اوکراین" شهرت یافته است باانواع نفی های سیاسی درطول زندگیش روبرو شد تا بتواند اکنون بعنوان سیاستمداری پخته اداره کننده دولتش باشد.
خودش دراین خصوص میگوید: اززمانی که سعی کرده ام تحصیل کنم بدلیل اینکه دختر بودم مورد تمسخر قرار گرفته ام .این مطلب ازسوی وی درحالی بیان میشود که ظاهرا غرور او اجازه نمیدهدمارگارت تاچر در لیست سیاستمداران قرار گیرد!.
لباس و موی عجیب و متفاوتش با دیگر سیاستمداران بارها منتقدین غربی را وادار به موضع گیری علیه وی واداشته است اما او براین باور است که باید "زیبایی را به دنیای سیاست وارد کرد".
شاید رفتار یولیا بود که باعث شد جان کری "ساراپلین " را بعنوان معاون اول خود معرفی کند درحالیکه برخی براین باورند که "سارا" میتوانست رقیب جدی یولیا در رقابت زیباترین سیاستمدارجهان بشمار رود اما رفتار اجتماعی وتصاویر منتشره ازاو در رسانه ها عملا معاون کری را اکنون به فراموشی سپرده است .
زنی به شهرت یک "لانه کبوتر"
مشهورترین نماد یولیا مدل موی مشهور اوست که شبیه به لانه کبوتر است اما ظاهرا این مدل مو هرگز بدست یک آرایشگر طراحی نشده است زیرا بنا به گفته خودش "موهای او فقط بدست خودش حالت میگیرد.
اما برخی براین باورند که چنین رفتاری از یولیا بیانگر وجود پشت پرده ای درماجراهای موهایش است .آنها میگویند: موهای نخست وزیراوکراین حالت عادی ندارد.


"یولیا تیموشنکو" اولین بار در سال 2002 باظاهر کنونی اش در میان نگاههای جستجوگر اوکراینی ها وارد شد .
وی وقتی با موج انتقادات مخالفینش مبنی براینکه وجه یک سیاستمدار را با چنین مدلهای تنزل داده است دریک مصاحبه مطبوعاتی میگوید: شوهرش از او خواسته است موهایش را بلند کند، اما از آنجاییکه نمی توان در کار رسمی و سیاسی با موی باز ظاهر شد، بهتر است که موهایش را ببافد.


ازنخست وزیری تا مانکن سیاستمداران
خوش پوشی وخوشگذرانی های ولادمیر پوتین نخست وزیر روسیه درمیان سیاستمداران جهان زبانزداست بطوریکه کلکسیون اتومبیل های قدیمی رئیس جمهور پیشین روسیه حتی جرج بوش را نیز انگشت به دهان کردواو درجریان دیدار چند سال پیشش با پوتین ازاین همه ذوق و سلیقه به وجد آمده و به عکس گرفتن های یادگاری با عتیقه های پوتین اقدام کرد.


اما آنچه یولیا را از دیگر سیاستمداران متمایز میسازد تنها تنوع طلبی وخوش پوشی هایش نیست بلکه بدست گرفتن ابتکار عمل با سلیقه شخصی آنهم ازنوع انحصاری رتبه ای خاص به وی درجمع سیاسیون داده است.
لباسهای متنوع برای مراسمات مختلف او را به مانکنی دربین سیاسیون جهان مبدل ساخته تا به راحتی بتوان فکر او را برای دوران بازنشستگیش خواند.
او ترجیح میدهددردیدارهای سیاسی و مراسمات رسمی گوناگون لباسی خاص به تن کند تا بوسیله لباسهایش نیز پیام خود را به مخاطبینش برساند.
بطور مثال اگر چه عمده لباسهای یولیا به رنگ روشن است اما دیدار با پوتین ظاهرابرایش بسیار اهمیت دارد که هرگاه به دیدارش میرود نوعی خاص ازلباس را به تن میکند.


او دردیداری که درزمان ریاست جمهوری پوتین روی داد از لباسی به رنگ مشکی با آستین های پفی استفاده کرد تا خبرنگاران ازاین نوع پوشش این تحلیل را ارایه کنند که نخست وزیر اوکراین خواسته است به این وسیله قاطعیت و غرورش را به نمایش بگذارد.
این درحالی بود که تیموشنکو درست یک روز بعد با لباسی سرخابی درمقابل دوربین خبرنگاران حاضر شد تا این پیام را بدهد که " شاهزاده خانم گازی " بدنبال "صلح گازی " است .
او در یکی از کنفرانس های مطبوعاتی ماه نوامبر 2006 نیز همین لباس را پوشیده تاپیام خود را دوباره تکرار کند.


از طراحی تا تنوع
تیموشنکو برای لباس های خود رنگ های روشن و ملایم را ترجیح می دهد و بدین ترتیب ملایمت و زیبایی زنانه درعین رسمیت به نمایش میگذارد .
تنوع طلبی او درلباسهایش زمانی به اوج میرسد که با لباسهایی با مارک Louis Vuitton و زینت آلات Chanel درزندگی روزمره اش جای خاصی دارد .
اما وقتی او پیراهن هایی به تن میکند که رنگ سفید و نازکش تن او را به نمایش میگذارد صدای منتقدینش ازاین نوع پوشش بلند میشود .
روزنامه نگاران روسی و اوکراینی تاکنون تحلیل ها و داستانهای متفاوتی از نوع پوشش یولیا با عناوینی چون " رازهای زیبایی شاهزاده گازی " و یا "اسرار زیبایی ژاندارک" منتشر کرده اند که نشانگر پیروزی تیموشنکو درجلب افکار عمومی به خود است .


اما آنچه موردتوجه بیشتر این روزنامه نگاران است این مطلب است که به راستی چه کسی لباسهای او را طراحی میکند؟
برخی شایعات روایت از طراحی لباس ها توسط خود تیموشنکو است اما عده ای دیگر میگویند : یولیا طرح اولیه آن را می کشد وسپس آنرا به "آینا گاسا" طراح لباس می دهد.
در بین لباس های "شاهزاده خانم گازی" می توان تعداد زیادی ژاکت کمرباریک با آستین بالای مچ دید.
لباسهای یقه گرد ،پالتوهای کمر باریک و کفش های پاشنه بلند از بارزه های مشهور در پوشش نخست وزیر اوکراین بشمار میرود .
منتقدین مد به کرات خاطر نشان کرده اند که عشق تیموشنکو به یقه گرد به تقلید از ژاکلین کندی است.
همه این گفتار درحالی بیان میشود که یولیا همیشه به این مطلب متهم است که او درآستانه پنجاه سالگی همیشه بدنبال جلب توجه مردانی چون پوتین است

/ 0 نظر / 17 بازدید